Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vymezení chráněného pracovního místa.

Autor Petr Urbánek
Předmět vymezení chráněného pracovního místa.
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

prosím o radu případně pomoc ohledně nepřiznání ÚP Jihomoravského kraje Vymezení chráněného pracovního místa. Jsem vozíčkář v plném ID, konečně se mi podařilo najít zaměstnání možné provozovat z domácnosti, kde jsem i velice spokojen s pozicí marketingového obchodníka kolem pomoci firmám s on-line propagaci.

Ovšem pověřený ÚP nechce přiznat chhráněné prac.místo. Pry mne nenaplňuje v seberealizaci atd.!! Prostě nesmysl a bez tohoto mne nikde ani dál nezaměstnají. Proč jinde v krajích, či okresu to jde a zde na okr.Břeclav ne? Prosím pomůžete mi radou případně kam se obrátit.

Děkuji .

Petr Urbánek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Urbánku,

je to tak, že Váš zaměstnavatel, který by Vás zaměstnal, nesmí mít vymezená chráněná pracovní místa v domácnostech ve větším počtu. To znamená, že pokud Váš zaměstnavatel má například polovinu vymezených chráněných pracovních míst 50 %, tak mu ÚP určitě další místa nepřizná. Protot je důležité si zjistit tuto skutečnost. Je to ochrana před zneužíváním systému, protože se často stává, že zaměstnavatel zaměstnává především osoby v domácnostech a pak jim vyplácí méně mzdy a dochází tam k různým podvodům. Pokud taková situace u Vás není, tak by se Váš zaměstnavatel měl proti rozhodnutí odvolat.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji