Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výhody zaměstnání OZP

Autor Alena
Předmět Výhody zaměstnání OZP
Dotaz Dobrý den pane Kráso, chci se zeptat jaké výhody může mít zaměstnavatel když zaměstná člověka s PID III. stupně na zkrácený úvazek? Děkuji za odpověď a přeji pevné zdraví.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

zaměstnavatel zaměstnávající osoby s ID III. stupně může požádat ÚP o příspěvek na úpravu pracoviště, případně na režijní výdaje, spojené se zvláštními službami pro takového pracovníka. Dále může uplatnit slevu na dani z příjmu ve výši 5040,- korun měsíčně.

S pozdravem Václav Krása