Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výhody a dotace pro zaměstnavatele při zaměstnávání ČID

Autor Jiří
Předmět Výhody a dotace pro zaměstnavatele při zaměstnávání ČID
Dotaz Dobrý den, mám malou rodinou firmu. V současné době se u mě uchází o zaměstnání paní která má ČID 2 stupně, která je nyní hlášena na PÚ. Protože nemám žádnou zkušenost se zaměstnáváním ČID a přesto bych rád paní vyšel vstříc i když to bude znamenat menší výkonost při práci, rád bych se zeptal: "Jaké výhody, či dotace je možné uplatnit při tomto případě?" Děkuji za odpověď a s pozdravem Jiří.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jiří,

pokud byste paní zaměstnal, tak můžete požádat o finanční prostředky na zřízení pracoviště. Mohl byste uplatnit na slevu na dani z příjmů a dále byste mohl požádat o příspěvek podle § 75, zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Je to asi 4000,- Kč měsíčně. Musel byste však toto místo vyčlenit jako chráněné pracoviště. Vše vyřídíte, až na daň z příjmů, na Úřadu práce.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji