Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výhoda pro zaměstnavatele

Autor Vondráčková
Předmět výhoda pro zaměstnavatele
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

chtěla jsem se informovat jakou úlevu bych "přinesla" zaměstnavali pokud by uplatnil, že mám psoriázu , psoriatickou artritidu a ID  II.stupně. V médiích proběhla inforrmace, že zaměstnavatel toto postižení může uplatnit k úlevám / výhodám.

Děkuji Vám a přeji hezký den  Vondráčková

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vondráčková,

zaměstnavateli především pomůžete plnit povinné procento zaměstnávání OZP, které má každý zaměstnavetel povinné , pokud má více než 25 zaměstnanců. Každý zaměstnavatel musí zaměstnat 4 % OZP z celkového počtu svých pracovníků. zaměstnavatel dále na Vás může uplatnit slevu na dani, a to ve výši cca 2500,- ročně.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.