Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vyhazov

Autor Barbora
Předmět Vyhazov
Dotaz Dobrý den, propustili mně z práce ve zkušební době. Ale způsob jakým to bylo byl otřesný. Ředitel si mně pozval k sobě a řekl, že mu začala vadit moje deformace obličeje. V práci se ke mně kolegyně a kolegové chovali odměřeně. Mám to nechat být, nebo nějak řešit? Děkuji Barbora.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Barboro,

na tohle Vám nemohu nic říct, pokud nemáte nic písemně, ani nějakého svědka, tak asi nemáte šanci jakkoliv takovou věc dokázat. Propustit ve zkušební době může zaměstnavatel bez udání jakého koliv důvodu. Takže on nepochybně neporušil žádné ustanovení. Samozřejmě, že pokud by to zdůvodnil tím, jak píšete, tak to je asi žalovatelný výrok, ale obávám se, že nemáte šanci dokumentovat takový výrok a asi bych to nechal být.

S pozdravem Václav Krása