Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výdělek při plném invalidním důchodu

Autor Jiří Možný
Předmět Výdělek při plném invalidním důchodu
Dotaz Dobrý den pane Kráso, zřejmě se s podobnými dotazy setkáváte často, ale přesto bych se chtěl zeptat, jestli je možné být při plném invalidním důchodu zaměstnán a s výší výdělku při tomto zaměstnání. Zda je vůbec možné být při plné invaliditě zaměstnán a zda je výdělek omezen. Nebo za jakých podmínek. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Jiří Možný

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Možný,

pokud nemáte v rozhodnutí o přiznání ID poznámku, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, tak Vám doporučuji, abyste nepracoval déle než tři hodiny denně. Vůbec není důležitá výše výdělku, ale sleduje se rozsah pracovního úvazku. Pokud máte v rozhodnutí uvedeno, že můžete pracovat za mimořádných pracovních podmínek, potom nemáte omezení Vašich pracovních aktivit.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.