Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výdělek při ID 3.stupně

Autor Jarmila Krajčíková
Předmět výdělek při ID 3.stupně
Dotaz Dobrý den pane Krása, byl mi přiznán invalidní důchod dle § 39 odst. 1,zákona č. 155/1995 Sb. písm. c) zákona 3. stupeň dle § 39 odst. 2 písm. c) a to s tím, že " není schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek". Znamená to , že již nemůžu vůbec pracovat, i když jsem zaměstnaná v oboru administrativy na zkrácený úvazek? Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krajčíková,

při pobírání ID III. stupně vždy doporučuji pracovat maximálně v rozsahu do jedné třetiny pracovního úvazku. V takovém případě by Vám nemělo hrozit odebrání ID.

S pozdravem Václav Krása