Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výdělečná činnost

Autor Arnošt
Předmět výdělečná činnost
Dotaz

Dobrý den vážený pane Kráso.Pobírám ID 3st. s tím že nemohu vykonávat výdělečnou činnost za zcela mimořádných podmínek.V minulém roce jsem legálně pronajímal garáž a byt,přičemž  z toho nyní musím přiznat i daň.Hrozí mi, že při posudkové kontrole přijdu o ID 3st. z důvodu toho že to budou brát jako výdělečnou činnost?Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Arnošte,

příjmy ze správy svého majetku nemají žádný vliv na přiznaný stupeň invalidity. Důležité je, že nepracujete, příjmy z majetku se však nesledují.

S pozdravem Václav Krása