Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vliv ČID na starobní důchod.

Autor Josef
Předmět Vliv ČID na starobní důchod.
Dotaz

Vážený pane Krása..

Od roku 2002 jsem poživatelem PID.V listopadu 2012 mi byl změněn na ČID 1 st.Jsem těžký diabetik a nemohu pracovat.

Zajímalo by mě, jak se tato nová situace promítne do výpočtu starobního důchodu.Je mi 60 let a do starobního důchodu jdu 1.2.2016.

Předem děkuji a přeji krásný den. Josef

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Josefe,

je nezbytné, abyste se přihlásil do evidence uchazečů o zaměstnání na ÚP. Budou Vám tak počítány tři roky do nároku na starobní důchod. Pokud byste tak neučinil, tyto tři roky by Vám nebyly počítány.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.