Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Více DPČ při ID 2.stupně

Autor Roman Lysoněk
Předmět Více DPČ při ID 2.stupně
Dotaz Dobrý den, po mozkové příhodě před pěti lety mi byl přiznán ID 2.stupně (60% postižení). Tři roky pracuji na dohodu o pracovní činnosti, ale protože jsem jako střídač kmenových zaměstnanců, dělám v průměru jen do 50 hodin měsíčně. A to je málo především finančně. Chci se zeptat, jestli mohu souběžně uzavřít další dohody (s tím samým i s jinými zaměstnavateli a na jiné činnosti) a co to bude obnášet, abych ještě nepřišel o důchod. Děkuji moc za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Lysoněku,

při pobírání ID II. stupně se předpokládá, že příjemce důchodu pracuje, pouze má velmi omezený výběr zaměstnání a často tito lidé nemají plný pracovní úvazek.

Pokud jde o uzavření dalšího pracovního úvazku u téže firmy na jinou činnost, nevidím v tom žádný problém, 50 hodin měsíčně je opravdu velmi málo.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji