Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Veřejně prosp.práce

Autor Jaroslava
Předmět Veřejně prosp.práce
Dotaz

Dobrý večer pane Krása, podle Vás se nástup na veřejně prospěšné práce vztahuje i na nezaměstnané, kteří pobírají ID 1. stupně. To znamená, že trestmanžel, který byl před rokem zázračně uzdravený a tudíž mu odebrali plný inv. důchod může jít za trest zametat ulice? Přestože má potvrzení od lékaře, že může vykonávat jen práce méně náročné a v menším rozsahu? Navíc manžel je tak "zdravý," že už půl roku jezdí 3 x týdně do nemocnice na lymfodrenáže a nic nezabírá. Jo a ještě jsem se chtěla zeptat, jestli je možné někam napsat stížnost na úřad práce?  Podle zákona by měli na ÚP zdravotně postiženým věnovat zvýšenou péči, ale za skoro necelý rok nenabídl ÚP jediné zaměstnání. Já bych ještě pochopila, že pokud člověk nevezme nabídku od ÚP, tak pak ho mohou vyhnat na nucené práci, ale když nenabídnou vůbec nic??? S pozdravem J. S.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jaroslavo,

veřejně prospěšné práce pro příjemce ID I. a II. stupně musí odpovídat zdravotnímu stavu občana. Tudíž, když ošetřující lékař vystaví Vašemu manželovi potvrzení, že nemůže některé práce vykonávat, tak jej úřad nemůže na takovou práci vyslat.

S pozdravem Václav Krása