Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

veřejné práce a podpora

Autor Hana Králíková
Předmět veřejné práce a podpora
Dotaz

Dobrý večer p. Kráso Mám dotaz   chci se zeptat schválili to ve snemovně  že ten kdo je na ú.p. 2 měsíce a bere podporu tak od nového roku bude muset odpracovat 20h  týdně prospěšných pracích. Sem  ivalidním důchodě 2Stod srpna  předtím sem byla  v plném  ne ú.p sem od 18 srpna. je mi 58 let  cid2st mám na psychické ptoblémy ale přihlédlo se i naartrosu 3st kyčle a artrosu 1 st kolena. Platit to má od ledna. pobírám podporu  ted 3500 ale už budu pobírat jen 2700 a potom po dalších 2 měsících do července 2577.  Můžu se nák bránit a odmítnout ty prospěšné práce aniž by mi vzali podporu a vyřadili z evidence. Bojím se že to nezvládmu  ta kyčle při větší námaze dost zlobí. Moc Vás prosím o  radu. Děkuji předem p Králíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Králíková,

jako invalidní důchodkyně nemáte povinnost odpracovat 20 hodin týdně veřejně prospěšných prací. Nemusíte se ničeho bát.

S pozdravem Václav Krása