Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vedení na ŮP

Autor Lenka
Předmět vedení na ŮP
Dotaz Dobrý den, ráda bych se zeptala jak je to,když jsem v druhém stupni invalidity musím se hlásit na úřad práce když nemám žádné zaměstnání a nejsem OSVČ je mi 46 let.Děkuji za odpověď Průdková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Průdková,

na ÚP byste se měla přihlásit jako uchazečka o zaměstnání, a to proto, abyste měla započítaná léta do starobního důchodu. Jeden rok evidence na ÚP je možné uplatnit i pro účely starobního důchodu. Pokud byste neměla dostatečný počet let, zůstal by Váš současný důchod také jako důchod starobní.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji