Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Utajení diagnozy

Autor
Předmět Utajení diagnozy
Dotaz Dobrý den pane Kráso, mám ID 3.st a nyní mám možnost nastoupit na zkrácený úvazek. Mám o svém postižení říct či je to povinnost? Může si na mě čerpat nějaký příspěvek? Ale co mě hlavně zajímá- dozví se moji diagnozu? Záleží mi na tom, aby zůstala utajena. děkuji Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

o svém zdravotním postižení a že pobíráte ID III. stupně jste povinna zaměstnavatele informovat. Stejně budete muset jako všichni spolupracovníci, kteří nově nastupují, navštívit závodního lékaře a on by to stejně zjistil. Zaměstnavatel má možnost získat alespoň částečnou kompenaci za Vaše zaměstnávání. Může získat příspěvek podle § 76, zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti a dále může získat slevu na dani z příjmu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji