Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ústavní stížnost na paragraf 66, resp. žaloba na

Autor Josef Tejkl
Předmět Ústavní stížnost na paragraf 66, resp. žaloba na
Dotaz Dobrý den, ve 30 roku, po úrazu (pád z třetího patra), jsem v částečném invalidním důchodu. Jako vysokoškolák jsem dříve udělal řidičské oprávní na náklaďák a na přívěs. "Doktoři" to zakázali, přesto... osobní automobil mohu řídit! Když jsem se zeptal ve Vaší poradně o důvod, pracovník mi řekl, že jako řidič náklaďáku představuji větší nebezpečí pro společnost. Když jsem se chtěl osamostatnil, žiji se svoji matkou, zjistil jsem, že existuje paragraf 66! Chtěl jsem využit svůj diplom z psaní na stoji, tam nemohu ohrožovat společnost, ale po návštěvě Vaší poradny a po korespondenci s pracovní agenturou jsem zjistil, že to nejde. Po konzultaci svými přáteli, kteří mi doporučili, že taková věc má větší úspěch, když se bude řešit kolektivně. Při té příležitosti bych se "svezl" a zažaloval celý lékařský "establishment", který uměle dělá s lidí invalidy. Děkuji Vám za čas a pokud Vás můj dopis zaujal, můžeme to řešit. S pozdravem, Josef Tejkl

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tejkle,

jsem překvapen, že Vám někdo řekl, že Vám někdo z poradny NRZP ČR řekl takovéto věty. Doporučuji, abyste vše více popsal a napsal na moji adresu v.krasa@nrzp.cz s tím, že bych celou věc k řešení našim právníkům.

S pozdraqvem Václav Krása