Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

úřad práce a invalidní důchod

Autor Ševčíková
Předmět úřad práce a invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den,

pobírala jsem důchod 3. stupně a nyní mi byl snížen na 2. stupeň. Paní na důchodovém pojištění, mi vzdělila, že  až mi přijde rozhodnutí z Prahy , tak se mám nahlásit na úřad práce, kvůli pojištění. Nyní jsem ale těhotná a do práce by mě asi těžko vzali. Musím se tedy na úřad práce nahlásit, nebo bych si musela pojištění hradit sama.

Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ševčíková,

jakmile dostanete rozhodnutí, tak se na ÚP okamžitě přihlaste, mohla byste mít také problém s vyplácení dávek v mateřství a je nezbytné, aby za Vás bylo hrazeno zdravotní pojištění.

S pozdravem Václav Krása