Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

úřad práce a 2. stupeň ID

Autor Monika
Předmět úřad práce a 2. stupeň ID
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, prosím o radu. Jsem ve 2. stupni ID. Jsem hlášena na úřadu práce, ale jsem pole pracovníků ÚP nezařaditelná se svými zdr.problémy. Mám se prý odhlásit. Ráda bych se zaptala, zda v případě odhlášení z ÚP bude dále hrazeno zdrvotní i sociální pojištění státem.

S poděkováním Monika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

pokud jste v evidenci ÚP déle než jeden rok, tak Vám evidence není započítávána do nároku na starobní důchod. Z toho důvodu není nutné být přihlášena, protože zdravotní pojištění je za Vás hrazeno státem z důvodu pobírání ID. Na druhou stranu nemohu souhlasit s tvrzením ÚP, že jste nezařaditelná se svými zdravotními problémy. Jako ucghazečka o zaměstnání máte nárok na pracovní rehabilitaci, rekvalifikaci a podobně. Pokud chcete pracovat, trvejte na tom, že Vám má ÚP nabídnout takovéto možnosti a z toho důvodu Vám doporučuji se neodhlašovat.

S pozdravem Václav Krása