Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Úprava pracovní doby

Autor JITKA
Předmět Úprava pracovní doby
Dotaz Dobrý den, prosím o radu. Byl mi přiznán částečný invalidní důchod 1. stupně. Po deseti měsících mi bude 28. února ukončena PN. Většina kolegů ukončí pracovní poměr ze zdravotních důvodů. Lékař u LPK mi řekl, že si mám najít zaměstnání odpovídající mému zdravotnímu stavu. Pracuji v nepřetržitém provozu dvanáctihodinové směny celkem náročnou práci, ale mám pocit, že osmihodinovou pracovní dobu bych zvládla. Chci se zeptat, zda mě zaměstnavatel musí umožnit změnu pracovní doby, nebo musím skutečně odejít? Děkuji JITKA

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jitko,

podle zákoníku práce zaměstnavatel má za povinnost přihlédnout ke zdravotnímu stavu zaměstnance a uzpůsobit mu vhodné pracovní podmínky, což se nepochybně týká i pracovní doby. problém je v tom, že je to prakticky nevynutitelné. Nejlépe by bylo, kdybyste se s Vaším zaměstnavatelem dohodla, nežli nějakým způsobem jít do konfliktu. Když to zaměstnavatel nechce provést, tak se vymluví na to, že provozní podmínky mu takovou úpravu pracovní doby neumožňují a žádný soud ve Váš prospěch nerozhodne.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji