Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Uplatnění v oboru

Autor Mikoláš
Předmět Uplatnění v oboru
Dotaz

Dobrý den vážený pane Kráso,

syn je v PID III. stupně dle paragrafu 39 odst.2. písmena c) zákona 155/1995 Sb., není schopen výdělečné činnosti za mimořádných podmínek.
PID má pro schizofrenii. Na posudkovém  mu řekli, že by s tím PID mohl studovat vš, ale nejsme si vůbec s manželem jisti, zda bude moci s tímto typem důchodu potom pracovat v oboru - např. když vystuduje pedagogickou fakultu, jestli pak bude moci s tímto dosaženým vzděláním učit - předpokládám, že na plný úvazek asi ne, ale jestli bude moci najít uplatnění dle dosaženého stupně vzdělání a zároveň mu ponechají jako určitou ochranu stávající typ PID. Dá se to nějak předem zjistit?

Děkuji za odpověď. J. Mikoláš.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mikoláši,

doporučuji Vám, aby Váš syn určitě studoval. Je sice pravda, že u jeho typu ID není možné pracovat na plný úvazek, ale částečně ano. Já vždy doporučuji, aby  příjemci těchto ID nepracovali déle než tři hodiny denně. Než však Váš syn dostuduje, může se pohled na příjemce ID podstatně změnit, protože je zbytečné omezovat jejich pracovní aktivitu.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.