Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ÚP-DONEZ

Autor ajka
Předmět ÚP-DONEZ
Dotaz

Dobrý den,

prosím, nastane nějaká změna ohledně akce DONEZ-hlásit se na Poště (vedena na ÚP).Jsem ČID 1.stupně -diabetes a psychiatrické problémy. V lednu jsem na ÚP dostala formulář a podle nového systému se musím hlásit na  Poště, mně osobně se to dotýká, vrátily se my psychické problémy,nemohu spát ani jíst, a s tím se mi zhoršila i kompenzace cukrovky. Mám nějakou možnost být ze systému vyřazena? Mou vinou není, že OZP nikdo nechce zaměstnat, a když ano, tak z mé zkušenosti, z Vás sedřou kůži. A dnes je problém i sehnat práci pro zdradvé lidi, natož pro nás OZP, a ještě k tomu na zkrácený úvazek, to když někde řeknete, tak se na Vás podivně dívají.

Cukrovku mám již 32 let, doted´ jsem tvrdila, že bez komplikací, ale tento zhýralý systém, mi ty komplikace způsobí. Opravdu se cítím, hrozně špatně, ponížená, diskriminovaná, šikanovaná,  nespravedlivě osočovaná z práce na černo. Opravdu se mi opět vrátily deprese, a namám východisko co s touto situací mám udělat. Vím dříve jste jedné paní napsal, že při odhlášení z ÚP tak zdr.poj. platí pro ČID stát, ale co sociální, když se mi nemoc zhorší, nastanou komplikace, a měla bych možná nárok na PID z čeho mi ho vypočítají?

Tento systém prostě všechny nezaměstnané hodil do jednoho pytle, že všichni zneužíváme soc. dávky, přitom já od státu žádné nepobírám a všichni pracujeme na černo. A slova p.ministra, že stát za nás platí zdravotní pojištění, tak je naše povinnost mu něco za to dát je přece hrozná nehoráznast. Ušetřit miliony a možná i nějakou tu miliardu by mohl, aby ty velké počty úřednic z ÚP propusti, lvolné prac.místo Vám stejně nenajdou, zaměstnavatelé nyní ani nemají povinnost volné místo hlásit na ÚP, jak to bylo dříve. Takže máme ÚP k ničemu, a můžeme teda chodit rovnou na tu Poštu, ale v normálním termínu, a ne jakt za trest co druhý den.

Děkuji za odpově´d

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ajko,

nevím co bych Vám na Váš dopis odpověděl. Máte samozřejmě v mnohém pravdu, je to pouze šikanování lidí, kteří si často za svoje potíže sami nemohou. Budeme usilovat, aby osoby s ČID nemusely se hlásit na Czech pointech.

S pozdravem Václav Krása