Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

UP

Autor martim
Předmět UP
Dotaz

Dobry den,

kdy uz konecne se budou moci registrovat na UP osoby s 3st. ID?

Pokud si clovek prinese pouze na papire,ze v soucastnosti muze pracovat za mimoradnych podminek a oni ho zaregistuji coz by asi nemeli.kdo bude vracet penize kdyz se tento prusvih

provali?doufam ze ne plny invalida ale dobre placeny ourada!!!!!!!!!!!

Doufam

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martine,

pokud je osoba uznána v III. stupni ID s poznámkou, že může pracovat za mimořádných podmínek, tak je to v souladu se zákonem, že se může evidovat na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Takový člověk může totiž bez problémů pracovat. Dlouhodobě se snažím prosadit myšlenku, že všichni příjemci III. stupně ID by neměli mát omezení v práci, a tudíž ani omezení v evidenci na ÚP. Zatím se mi to bohužel nedaří.

S pozdravem Václav Krása