Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ukončeni zaměstnání

Autor Vladimíra
Předmět Ukončeni zaměstnání
Dotaz Dobrý den pane Kráso,pracuji na chráněné dílně a mám smlouvu na dobu určitou do zaří 2017,kterou už nechci prodloužit.Pokud bych žádnou práci nesehnala a musela se přihlásit na UP na jak vysokou podporu mám nárok.65%-50%-45% nebo jen 45% po celou podpůrčí dobu?Děkuji za odpověď a mějte se hezky.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vladimíro,

je to tak, že podpora v nezaměstnanosti má klesající úroveň a zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti to přesně popisuje. První tři měsíce pobíráte nejvyšší procento podpory v nezaměstnanosti, přičemž je třeba uvést, že i tato podpora je zastropována nejvyšší částkou.  § 43 stanoví dobu podpůrčí doby, která činí 5 - 11 měsíců podle věku, to znamená, že ti nejstarší nad 55 let mají nárok na 11 měsíců podpůrčí doby. Procentní sazba je dva měsíce podpůrčí doby ve výši 65 %, dva měsíce 50 % a zbývající doba 45 % průměrného čistého měsíčního výdělku nebo vyměřovacího základu.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji