Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ukončení prac.poměru

Autor Hana
Předmět Ukončení prac.poměru
Dotaz

Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu.Pracuji u chr.díln,jako domácí zaměstnanec,bohužel se neúnosně zvedají normy a můj zdrav.stav se horší,smlouva mi končí v lednu 2013,já bych chtěla skončit ihned,ale bohužel prý je dvou měsíční výp.lhůta takže vyjde na stejno,když nechám smlouvu doběhnout a novou již nepodepíšu.Mám pln.inv.důchod a chtěla jsem zkusit lehkou práci doma abych si nepřipadala úplně zbytečná a k ničemu,jenže je to pro mne namáhavá .Opravdu není možnost skončit práci ihned?Děkuji za odpověd  Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

můžete ukončit pracovní poměr tím, že přestanete chodit do práce, ale zaměstnavatel na Vás teoreticky může podat žalobu pro způsobenou škodu. Protože když on nesplní nějakou smlouvu, tak může říci, že je to tím, že jste nesplnila Vaše závazky stanovené ve smlouvě. proto bych Vám doporučoval, abyste do konce roku vydržela u svého zaměstnavatele.

S pozdravem Václav Krása

 

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.