Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ukončení pracovního poměru ze zdravotních důvodů

Autor Vladimíra Levová
Předmět Ukončení pracovního poměru ze zdravotních důvodů
Dotaz Dobrý den, mám prosbu na Vás,poraďte nám.Manzěl pracoval od roku 1973jako strojvedoucí.Minulý rok prodělal virovou meningitidu,od té doby je vypracování neschopnosti.Trpí výpadky paměti,nemá kontakt s realitou,nejdou mu správně pojmenovat věci,ma problému s orientací.24.08.2014 mu byla vystavena pracovní neschopenka.Letošní rok má i 24.10. nárok na starobní důchod.Do práce se v žádném případě nevrátí.V červenci jsme žádali o invalidní důchod.Teď by nás zajímalo jak s pracovním poměrem,lékařka chce neschopenku 24.08.2015 ukončit, v zaměstnaňí mu chtějí dát do přiznání důchodu neplacené volno.Vůbec si nevím rady s touhle situací. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Levová,

doporučuji Vám, aby Váš manžel požádal už nynhí o starobní důchod. Myslím, že je pro něj výhodnější, když bude v pracovní neschopnosti, než aby měl nepklacené volno. je sice pravda, že od července by pobíral invalidní důchod po další tři měsíce, ale přesto se domnívám, že je výhodnější požádat o starobní důchod k 24. 10. 2015.

Pokud jde o neschopenku, ošetřující lékař by měl požádat revizního lékaře Vaší zdravotní pojišťovny o možnosti prodloužit pracovní neschopnost z důvodu zdravotního stavu a nutnosti dále pokračovat v léčbě. V případě, který popisujete by to neměl být problém.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji