Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ukončení pracovního poměru ve zkušební době, kdy zaměstnankyně je v pracovní neschopnosti

Autor Ctibor
Předmět Ukončení pracovního poměru ve zkušební době, kdy zaměstnankyně je v pracovní neschopnosti
Dotaz

Prosím o sdělení, zda je možno ukončit pracovní poměr  uzavřený na dobu neurčitou, se zkušební dobou na tři měsíce. A zaměstnanec ve zkušební době onemocněl a od listopadu 2010 do současnosti je v pracovní neschopnosti.

Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ctibore,

zkušební doba se po dobu nemoci prodlužuje. V zásadě by měl pracovní poměr zaměstnance ve zkušební době skončit po 21 dnech nemoci, kdy zaměstnavatel vyplácí dávky v nemoci. protože však dochází k prodloužení zkušební doby po dobu nemoci, můžete zaměstnance v této době bez obav propustit. nemocenské dávky mu přejdou na OSSZ a nebudou vypláceny prostřednictvím Vaší organizace. Je však potřeba provést, že ukončení pracovního poměru je ve zkušební době.

S pozdrabem Václav Krása