Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ukončení pracovního poměru po odebrání ČID

Autor Valerie
Předmět ukončení pracovního poměru po odebrání ČID
Dotaz

Dobrý den pane Krása. Chci se zeptat, jsem 9 let zaměstnaná v chráněných dílnách a pobírám ČID. Pokud mi bude odebrán ČID bude mě muset zaměstnavatel propustit. Chci se zptat jestli tato výpověď bude k datu odebrání ČID , nebo je tam nějaká doba, kdy ještě můžu pracovat? Bojím se, že to bude ze dne na den.

Děkuji za odpověď Krutinová

Odpověd na dotaz:

Vážená panmí Krutinová,

odebrání ČID není důvodem k propuštění z pracovního poměru. zaměstnavatel by Vám musel dát výpověď z organizačních důvodů a v takovém případě máte nárok na odstupné a pak samozřejmě na podporu v nezaměstnanosti. V žádném případě nedávejte výpověď Vy a nebo nepřistupujte na žádnou dohodu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.