Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ukončení pracovního poměru

Autor Alena Bělková
Předmět Ukončení pracovního poměru
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,od 14.4.2011 do 14.1.2012 jsem byla v pracovní neschopnosti.Pro poruchu statiky a dynamiky C páteře mi byla přiznána invalidita I.stupně.Jsem schopna vykonávat soustavnou výdělečnou činnost jen v podstatně menším rozsahu a intenzitě.Po oznámení této skutečnosti mému zaměstnavateli mě bylo řečeno,že se mnou již v zaměstnání nepočítají neboť mé místo je již obsazeno jiným zaměstnancem a na jinou práci mě nemohou přeřadit,protože u společnosti lze pracovat pouze na plný úvazek.Byla jsem vyzvána abych ukončila pracovní činnost  dohodou ze strany zaměstnance.Na tuto výzvu jsem nepřistoupila.Nyní čerpám dovolenou s tím,že zaměstnavatel zatím neví co se mnou a v brzké době mi dá vědět.Mám proto dotaz zda mě musí zaměstnavatel umožnit pracovat a nebo se mnou rozvázat pracovní poměr s obytným.Smlouvu mám na dobu neurčitou s dvouměsíční výpovědní lhůtou a u společnosti pracuji od 1.11.2011.

Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem

Alena Bělková                                                                                  

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bělková,

v žádném případě nepřistupujte na to, že rozvážete pracovní smlouvy Vy. zaměstnavatel Vám může dát výpověď z důvodu zdravotního stavu a nemáte nárok ani na odstupné. Na druhé straně budete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti z ÚP. Pokud byste dala výpověď Vy, pak nebudete mít nárok ani na podpporu v nezaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása