Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ukončení pracovního poměru - dovolená

Autor Miroslava
Předmět ukončení pracovního poměru - dovolená
Dotaz Dobrý den. Poslední den v srpnu mi uplyne výpovědní lhůta. Při podání výpovědi jsem vedoucí ohlásila, že si hodlám v srpnu vybrat zbývající dny dovolené. Nyní mi vedoucí sdělila, že s dovolenou nesouhlasí a proplatí mi ji ve výplatě za srpen. Opravdu může takto postupovat, i když s tímto postupem nesouhlasím a nadále trvám na výběru dovolenky? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Miroslavo,

máte nárok na adekvótní část dovolené a zaměsztnavatel nemůže říci, že Vám ji proplatí a nemůžete si ji vybrat, a to púředevším v tom příápadě, kdy končíte pracovní poměr u zaměstnavatele. Jedinou výjimkou jer, že Váš odchod na dovolenou by způsobil velkou újmu Vašemu zaměstnavateli. Toto by však Vám musel dát písemně a uvést, jaká újma bude způsobena tím, že vyberete dovolenou před ukončením Vašeho pracovního poměru.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.