Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ukonceni pracovni smlouvy v prac. neschopnosti u osoby v CID

Autor hana
Předmět ukonceni pracovni smlouvy v prac. neschopnosti u osoby v CID
Dotaz

kamaradka v CID  ma aktualni  zdravotni problem, ale neni na neschopence. Nicmene uvazuje op tom nastoupit na pracovni neschopnost, protoze je to dost vycerpavajici, a resi tuhle vec
v cervenci ji konci smlouva, ktera je na dobu urcitou, Predpokladam, ze se tim neposune ukonceni toho jeji pracovniho pomeru?a zda bude dostavat nemocenskou ?

Diky

Hanka

Odpověd na dotaz:

 Vážená paní Hanko,

v případě, že je pracovní smlouva uzavřená na dobu určitou, tak se samozřejmě doba ukončení pracovní smlouvy nemění, ani v případě, že  zaměstnanec je v pracovní neschopnosti. Po ukončení pracovního poměru je zaměstnanec chráněn po určitou dobu a v té může čerpat dávky nemocenského pojištění. Jen připomínám, že při nástupu na pracovní neschopnost jsou první tři dny bez dávek nemocenského pojištění a potom je po čtrnáct dní platí zaměstnavatel, což samozřejmě může z jeho strany vést ke snaze této platbě se vyhnout.

S pozdravem Václav Krása