Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ukončení pracov. neschopnosti posudkovým lékařem

Autor Dana
Předmět Ukončení pracov. neschopnosti posudkovým lékařem
Dotaz Vážený pane Krása, obracím se na Vás s dotazem na ukončení neschopenky. V lednu 2018 jsem podstoupila operaci lupavého palce, ale měla jsem po operaci velké problémy a primář který mne operoval, mé námitky ignoroval, a tak až po půl roce dalších vyšetření a běhání po lékařích, bylo konstatováno že první operace nebyla provedena dobře, a podstoupila jsem druhou operaci, kde byli rekonstruovány i digitalni nervy palce pr. ruky. Nyní po rehabilitaci, a následných vyšetření EMG, trvá hypestezie a parestezie dist. čl. palce pr. ruky a můj lékař Mudr. Pintér, CSc, při kontrole dne 15.1.2019 napsal že nesmím ruku zatěžovat a že ji mám šetřit, že mi stále nervy dorůstají, a že na další kontrolu mám přijít za 6měsíců s novým vyšetřením EMG. Toto jsem předala dnes posudkové lékařce, a ta mi s okamžitou platností ukončila neschopnost, a mám se evidovat na ÚP, protože od 17.1.2019 je uvedený předpoklad nabytí pracovní schopnosti. Moc Vás prosím o radu, co mám nyní dělat, protože pro Úřad práce, jsem nyní schopen práce, a přitom mám prsty mrtvé, necítím je, a navíc v nich nemám sílu, neunesu ani těžší břemena. Mohu se proti rozhodnutí nějak odvolat, nebo kam se obrátit? Děkuji za pomoc a radu. S pozdravem Dana Futasová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Futasová,

můžete podat odvolání, a to k OSSZ, která může dát podnět k přešetření postupu lékařky ve věci ukončení pracovní neschopnosti. Jiná možnost není.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.