Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ukončení PN

Autor Martina
Předmět ukončení PN
Dotaz

Dobrý den,

omlouvám se, ale doplňuji můj dotaz ohledně datumu vzniku invalidity. Na datum vzniku invalidity jsem se ptala proto, že jsem V PN a bylo mi řečeno, že do 30 dnů musím ukončit PN. Na projednání invalidity u posudkového lékaře jsem byla 13.5.10, ale v posudku o invaliditě je vznik invalidity stanoven na 23.4.10 (nevím jak se stanovue datum, ale 23.4.10 ode mě neměli ještě ani podkldy od odborného lékaře, protože u něho jsem byla právě 23.4., zprávu mohl posudkový lékař nejdříve obdržet 27.4.10). Po dotazu na ČSSZ mi bylo sděleno, že se lhůta na ukončení PN počítá ode dne kdy jsem byla u posudkového lékaře, tedy od 13.5.10 a nikoliv od data na posudku o invaliditě, tedy od 23.4.10. Bohužel všeude ale čtu, že je rozhodující datum, který je uveden jako vznik částečné invalidity 1. stupně. Nevím si rady a proto Vás prosím o radu.

Děkuji Martina

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

dnem invalidity u Vás byl označen den, kdy byl Váš zdravotní stav zhodnocen odborným lékařem (23.4.2010), tj. zpětně ode dne rozhodnutí posudkového lékaře – takové označení invalidity zpětně je možné.

30ti denní lhůtu určil posudkový lékař a tato lhůta běží až ode dne, kdy rozhodnutí učinil, tj. od 13.5.2010 (není možné určit lhůtu zpětně).

 

S pozdravem Václav Krása