Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ukončení nemocenské

Autor Marek
Předmět ukončení nemocenské
Dotaz Dobrý den, rád bych se informoval na jednu situaci co nastala. Byl jsem v pracovní neschopnosti z důvodu pracovního úrazu a to celkem 3 týdny. Poté jsem se tak trochu na přesvědčení mého šéfa nechal uschopnit a šel do práce , přesto že budu mít ukončené léčení až za 3 týdny. Myslel jsem si, že práci zvládnu ale teď mě úraz začal bolet a já bych rád znal odpověď na moji otázku. Pokud jsem jednou ukončil pracovní neschopnost ( pracovní úraz ) a úraz se mi obnoví a nebo nebudu vlivem tohoto úrazu schopen vykonávat svou práci jak se dál pokračuje ? mám nárok znovu na pracovní neschopnost z důvodu pracovního úrazu nebo musím jít na nemocenskou ? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Marku,

obávám se, že sice budete moci jít na neschopenku, ale již nebude to z důvodu pracovního úrazu. Neměl jste se nechat přemluvit k nástupu do práce.

S pozdravem Václav Krása