Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ukončení nemocenské

Autor Jana Trnková
Předmět ukončení nemocenské
Dotaz

Dobrý den.Jsem po operaci krční páteře od konce června letošního roku.Jsem v pracovní neschopnosti,ale z finančních důvodů bych potřebovala nastoupit do zaměstnání i když stále nejsem úplně fit.Pracuji manuálně.Pobírám první stupeň ČID.Lékař mě varoval,že mi může být odebrán pokud nebudu mít pracovní dobu pouze na čtyři hodiny denně..Nevím jak dlouho má trvat PN po operaci.Neřekl mi to ani lékař,pouze že to bývalo až 1 rok.Mám nyní obavy jestli nechci do práce příliš brzy a nedoplatím na to u další posudkové komise za rok.Ještě chci podotknou,že ČID jsem dostala ještě před operací páteře.Moc Vám děkuji za odpověd a přeji pěkný den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Trnková,

při pobírání ČID není v zásadě om,ezena pracovní doba, ale předpokládá se, že příjemce tohoto důchodu dělá lehkou práci, která nepoškozuje jeho zdraví a není příliš náročná. Pokud budete vykonávat nějakou těžší manuální práci, tak je pravděpodobné, že Vám může být ID odebráno. To vždy však záleží na posouzení.

S pozdravem Václav Krása