Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

úkolová mzda

Autor Věra
Předmět úkolová mzda
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, pracuji v chráněné dílně v úkolové mzdě za minimální mzdu. Zaměstnavatel nás pořád kárá, že neplníme a že na nás musí doplácet. Je to vůbec možné, aby invalidní důchodce pracoval v úkolu a nedostává zaměstnavatel na invalidy nějaký doplatek od státu právě na to, že nemáme takovou výkonost. Hezký den Věra

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Věro,

Váš zaměstnavatel má nárok na příspěvek ve výši 75 % vyplacené mzdy zaměstnance se zdravotním postižením. Maximálně však 8000,- Kč měsíčně. To znamená, že například, je li mzda 8000,- Kč, tak zaměstnavatel může uplatnit v žádosti o částku výši 6000,- Kč. Současně zaměstnavatel může požádat o úhradu některých režijn ích nákladů, a to v částce až 4000,- Kč měsíčně. zaměstnavatel by měl přihlížet při zadávání práce k možnostem jednotlivých osob se ZP, které pracují na chráněném pracovišti.

Je zvláštní, že pracujete v úkolové mzdě a je používána minimální mzda.

S pozdravem Václav Krása