Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Trvalý ČID a Starobní důchod

Autor Martin
Předmět Trvalý ČID a Starobní důchod
Dotaz

Hezký večer

Chci se zeptat.Mám již cca 5 let částečný invalidní důchod.Byl mi přiznám jako trvalý a podle nového značení je to II.stupeň.

Můj dotaz zní jak to bude se starobním důchodem.Tento invalidní důchod mám trvalý a nevím jestli mi zůstane po celý život invalidní,nebo jestli budu přeřazený v určitém věku do starobního.

Pokud bych byl přeřazený do starobního ,tak bych nesplňoval podmínku odpracovaných let a hlavně podmínku,že se vlastně za mě neplatí důchodové pojištění,ale pouze zdravotní.


Děkuji za vysvětlení.Martin

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martine,

při dovršení věku starobního důchodu Vám doporučuji, abyste požádal o starobní důchod, který bude určitě vyšší než Váš současný ID II. stupně. Bylo by dobré, kdybyste sehnal ještě nějaké zaměstnání, byť ne dobře placené, aby Vám byly počítány odpracované roky.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.