Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

stupen invalidity je příznan napořad

Autor Petr
Předmět stupen invalidity je příznan napořad
Dotaz

Dobrý den,Pane Kráso

Jsem 7 let  v invalidním důchodu 3 stupně a po posouzení posudkovým lekařem budu mít narok na stupen invalidity který je přiznán napořád

mohou mi tento invalidní důchod jěště někdy odebrat

budu muset chodit na kontroly dočetl jsem se že ne

zustáva tento invalidní důchod i po 65 letech kdybych měl narok na starobí má to nějaké nevyhody

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

posuzující orgán může kdykoliv zahájit řízení o kontrole zdravotního stavu a může být důchod odebrán, ale v případech, jako je Váš, se to zpravidla neděje. Invalidní důchod se automaticky po dovršení 65 let věku mění na starobní. Pokud jste pracoval, tak je pro Vás výhodnější požádat si o starobní důchod až dovršíte věk přiznání starobního důchodu. Pokud jste nepracoval, tak je to úplně jedno.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji