Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

stížnost

Autor eva weissova
Předmět stížnost
Dotaz dobrý den.pracovala jsem u firmy GSUS.nyní jsem dostala věpověd dohodou z pracovního poměru podle §49 Zákoníku práce s odstupným dvou měsich mezd.zaměstnavatel nemá na květnovou výplatu i když dostaval peníze od statu na nás jako invalidní duchodce. nemluvě o tom že výplaty od minulého října vyplacel po termýnu,25 i později.výplatní pásky nám o minulího roku taky nedával.nehledě na to že ted jsem v neschopence a tudíž by mi měl i pár dní vyplatit tento měsíc za červen.paní na uředě práce nám řekla že nejdřív na něj musíme podat insolvenci a pak nám uřad muže vyplatit mzdu za květen a odstupný,dál že máme právo na to aby nám vytisknul váplatní pásky jinak ho mužeme žalovat na inspektorátě práce.až na tento popud nám je vytisknul .a já se ptám .kdo mi bude vyplácet nemocenské dávky včetně června a jak si tento člověk dál muže zakládat novou firmu?tento člověk dle internetu i televize dluží miliony a dle mého názoro se jen přiživuje na invalidních duchodcích aby si užil dovolené v zahraničí,postavil si dum a koupil si nové auto.a co my obyč.lidi to je mu jedno .asi by se měl někdo podívat na firmu GSUSabsolutní čistota,a.s v Karlových Varech a obzvlašt na Marka Cabalku.děkuji za odpověd weissová eva Karlovy Vary

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Weisová,

bohužel se asi ukazuje, že firma GSUS není zcela seriózní. Nezbyde Vám, než vše nahlásit na ÚP a případně také na inspekci práce. Nemám žádnou možnost tuto věc ovlivnit. Nejlépe by bylo, abyste podali hromadnou stížnost. Nemocenskou Vám bude, po ukončení pracovního poměru, OSSZ. GSUS by měla příslušné podklady předat na OSSZ. Jakmile Vám skončí nemocenské dávky, doporučuji Vám, abyste se  hned evidovala na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, aby Vám doba evidence byla počítána do náhradní doby pro výpočet starobního důchodu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.