Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Staz v zahranici

Autor Zuzana
Předmět Staz v zahranici
Dotaz Dobry den, pane Kraso, mam plny duchod z mladi (schizofrenie+nevidomost oka) a budu nadtupovat na dalkove studium SS, kde je povinna praxe. Ale praxi by skola nezajistovala nybrz ja sama-pres agenturu. Je moznost i na praxi do Spanelska. Zajimalo by me, zda bych mohla na 3 mesice vycestovat i ja. Mam masersky kurz, takze by se jednalo o praci pomocne na recepci nebo v maserne v hotelu. Je to ale placena staz-cca 9000 - kc na mesic, ale muzu si vybrat i neplacenou... Muzu na placenou staz vyjet, aniz by mi vzali nebo zkratili duchod? Beru leky, ale letenka neni draha, takze svoji psychiatricku bych cca 1x za 3 tydny navstivila, aby mi ptedepsala leky. Dekuji za odpoved, Zuzana.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zuzano,

pokud máte invalidní důchod z mládí, tak můžete pracovat bez omezení a v zásadě je jedno, zda vyjedete někam do ciziny nebo ne. Nemáte žádná omezení. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji