Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Status OZP

Autor Mikeš
Předmět Status OZP
Dotaz

Dobrý den,

mohl byste mi prosím vysvětlit, co je to status OZP? Když budu mít tento status, lze pak pracovat jako dlouho chci a vydělávat si do neomezené výše?

mám plný invalidní důchod dle paragrafu 39 odst. 1 a) zákona 155/1995 Sb.

Přivýdělek na volném pracovním trhu je možný na 1/3 úvazku --- když budu mít status OZP je to jinak?

Jak lze získat tento status-v PID jsem kvůli psychické poruše?

Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mikeši,

uvedený paragraf, který zmiňujete stanoví, že jste příjemcem I. stupně ID. Statut OZP jako takový neexistuje. Jedná se o výraz, který je běžně užíván obecně pro osoby, které jsou příjemci nějakého druhu invalidního důchodu, mají průkaz OZP a podobně. Neznamená to však, že je to nějaký termín, ze kterého plynou nějaké kompenzace. Pokud pobíráte ID I. stupně, tak v zásadě nemáte žádné výraznější omezení Vaší pracovní aktivity.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji