Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Starobní důchod a jeho výše

Autor Lenka
Předmět Starobní důchod a jeho výše
Dotaz Dobrý den, mám na Vás dotaz. V současné době pobírám částečný invalidní důchod a jsem v evidenci pracovního úřadu. Nyní se mi naskytla možnost práce na půl roku u OSVČ, kdy na toto místo byla vytvořena dotace od EU. Vzhledem k tomu, že mi je 54 let a mám čtyři děti, tak váhám, zda toto místo přijmout, neboť mám obavu, že to ovlivní výši mého STAROBNÍHO důchodu a to směrem dolů. Můžete mi v této věci poradit?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

jakákoliv pracovní činnost nemůže ovlivnit výši starobního důchodu směrem dolů, ba naopak. Vzhledem k tomu, že Vám ještě není 55 let, tak je Vám evidence na Úřadu práce jako uchazečky o zaměstnání započítávána do odpracované doby pouze v délce 1 roku. Po dovršení 55 let Vám bude evidence na ÚP započítávána do odpracované doby v délce tří let. proto je důležité, abyśte nyní pracovala a překlenula období do 55 let.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.