Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

starobni duchod

Autor alena gryczova
Předmět starobni duchod
Dotaz Dobry den chci se zeptat mam cast.inv.duchod a v lednu 2018 bych mela jit do starobniho duchodu jenze jsem zjistila ze mi chybi odpracovanych 8 let to je ta doba co jsem po zdravotni strance nemohla pracovat,pocita se do starobniho duchodu i castecny inv.duchod.a daji se dokoupit ty roky a kolik by to asi bylo v kč. dekuji Gryczova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gryczova,

pobírání ČID se nepovažuje za dobu odpracovanou, to znamená, že léta Vám nejsou započítávána do nároku na starobní důchod. Pokud je Vám více jak 55 let, tak se můžete přihlásit na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, můžou Vám být takto počítány až 3 roky. Část let si můžete také doplatit na OSSZ. Je však pravděpodobné, že budete muset několik let asi ještě odpracovat. Celkem byste měla mít odpracováno asi 33 let, abyste měla nárok na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji