Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

S.r.o.a OZZ

Autor Králíková Vladimíra
Předmět S.r.o.a OZZ
Dotaz Dobrý den pane Krása, pobírám invalidní důchod 2 stupně a jsem zaměstnaná v s.r.o., které na mě pobírá příspěvek na chráněné pracovní místo. S.r.o. zaměstnává více jak 50% osob ZZ. Můj dotaz je: když se stanu podílníkem v s.r.o. a budu tam nadále zaměstnaná bude s.r.o. i nadále dostávat na moje pracovní místo dotace?? Děkuji za odpověď Králíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Králíková,

pokud pracoviště bude mít stále charakter, že je zaměstnáno více než 50 % OZP v dané s.r.o., tak příspěvek bude přiznáván i na Vás, pokud budete v pracovním poměru. To, že budete podílníkem na tom nic nemění.

S pozdravem Václav Krása