Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Správní žaloba a změna stupně invalidity

Autor Helena
Předmět Správní žaloba a změna stupně invalidity
Dotaz

Vážený pane Kráso,

protože jsem mnoho informací získala sledováním dotazů a odpovědí vaší diskuzní poradny, chtěla bych Vašim prostřednictvím vzkázat všem, kdo mají jako já negativní zkušenosti s lékařskou posudkovou komisí při posuzování zdravotního stavu při žádosti o změnu stupně invalidity, aby se nebáli a pokud jsou přesvědčeni o své pravdě, aby bojovali všemi možnými prostředky, včetně správní žaloby. Já jsem neuspěla při žádosti o změnu stupně invalidity z důvodu zhoršení zdravotního stavu, podala jsem námitky, opět jsem neuspěla, z jednání u krajského posudkového lékaře jsem měla dojem, že doložené lékařské zprávy ani nečetl a naučenou frází smetl vše ze stolu. Podala jsem tedy správní žalobu a při jednání před posudkovou komisí MPSV, kde se mnou jednali velice pěkně a vstřícně, mi bylo dáno za pravdu a byl mi přiznán II. stupeň invalidity. Na rozdíl od okresních a krajských posudkových lékařů je v komisi MPSV přítomen lékař - odborník v dané problematice, který dovede lépe posoudit zdravotní stav žadatele. Věřte, že pocit určitého zadostiučinění a vítězství stojí zato.

Přeji   všem, kdo mají tyto zkušenosti s lékaři posudkových komisí, aby našli tu odvahu a nebáli se správních žalob. Dokud se nenaučíme  využívat všech možností,jak se bránit,  budou se i nadále někteří  posudkoví lékaři chovat z pozice arogance a moci.

S pozdravem Helena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Heleno,

děkuji Vám za zprávu. To je důležité co jste napsala.

S pozdravem Václav Krása