Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

speciální zdravotní prohlídka

Autor Kristina Heřmánková
Předmět speciální zdravotní prohlídka
Dotaz Dobrý den. Moc Vám děkuji za odpověď. Novinka pro mě je, že musím zaměstnavatele informovat o ID, všude se dočítám, že to není má povinnost. Nicméně, v případě oné speciální prohlídky - jak se mám bránit a čím argumentovat? Podotýkám, že svou práci vykonávám na 100%, profesionálně a bez jakéhokoli napomenutí či výhrad ze strany zaměstnavatele. Kristina Heřmánková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Heřmánková,

pokud máte od závodního lékaře potvrzení, že můžete práci vykonávat, tak bych odmítl tu speciální prohlídku a měla byste zaměstnavateli říct, že se obrátite na inspekci práce se stížností na zaměstnavatele. Inspekce práce má pracoviště v každém okrese a možná, že byste to s nimi měla i zkonzultovat.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.