Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

socialni pojisteni

Autor petr
Předmět socialni pojisteni
Dotaz

dobry den ja na vas mam dotaz odesel jsem z evidence uradu prace mam invalidni duchod 1 stupne  a kdo za mne plati zdravotni a socialni pojisteni jestli si mam socialni pojisteni platit sam nebo jsem povinny to  platit  aby mi nevznikl dluh dekuji hezky zbytek dne petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

za příjemce ID I. stupně platí zdravotní pojištění stát. na sociálním pojištění Vám nevzniká dluh, ale nemáte počítány odpracované roky do nároku na starobní důchod.  Pokud jste však byl v evidenci uchazečů op zaměstnání více let, tak je to v zásadě jedno.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.