Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

socialní dávky a renta

Autor bara
Předmět socialní dávky a renta
Dotaz Dobrý den pane Krása,prosím o radu.Jsem samoživitelka pobírám rentu 5 tis a momentálně jsem na uřadu práce.V říjnu mi končí podpora chtěla by jsem vědět jestli můžu žádat o nějaké soc.dávky a jestli musím hlásit že mám rentu.Slyšela jsem že toto hlásit nemusím proto se obracím na Vás Děkuji Bára

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Báro,

pokud Vám skončí podpora v nezaměstnanosti, měla by Vám být navýšena pravděpodobně renta, pokud se jedná o rentu z důvodu pracovního úrazu nebo nemoci. Doporučuji Vám požádat na ÚP o příspěvek na bydlení a případně o dávky hmotné nouze.

S pozdravem Václav Krása