Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

sociální bydlení

Autor Vanda Jeličová
Předmět sociální bydlení
Dotaz Dobrý den pane Kráso, obracím se na Vás s prosbou o radu. Mám syna, 28 let, který trpí paranoidní schizofrenií. Pobírá ID třetího stupně ve výši 4100,- Kč Bydlí u nás, rodičů. Zkoušel pracovat, bohužel to nezvládal, osm hodin denně na něj bylo moc. Jsme z Rakovnicka. Nevíte, jak je to s bydlením pro takovéto lidičky s duševním postižením, zda by mohl někde zažádat o nějaké sociální bydlení, zda by byla šance ? Zkoušela jsem hledat, ale na u nás jsem v blízkosti nic nenašla, kam se mám případně obrátit o nějakou pomoc s hledáním práce i bydlením? Má nárok na nějaký příspěvek od státu ? Velice děkuji za pomoc

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jeličová,

možná byste mohli zkusit, aby Váš syn pracoval pouze na část pracovního úvazku. Možná by stačily 2-3 hodiny a postupně popřípadě zvyšovat zátež. Bylo by to pro něj dobré z hlediska budoucnosti, kdy by mu byl příjem započítáván pro nárok na starobní důchod. Pokud jde o sociální bydlení, tak v současné době obce budou moci požádat MMR ČR o příspěvek na sociální byty. Předpokládám, že i Rakovník, případně i další města Rakovnického okresu budou takové sociální byty stavět. Proto by měl být asi někde veden jako žadatel o byt tak, aby byl v době, kdy takové byty budou stavěny, již delší dobu v seznamu žádostí a měl tím větší šanci na to, že se žádostí uspěje. Pokud bydlí Váš syn společně s Vámi, tak si propočítejte příjmy všech osob bydlících v domácnosti, zda byste neměli nárok alespoň na příspěvek na bydlení. Pokud má Váš syn ID III. stupně a nezvládá nějaké úkony péče o svoji osobu, mohl by také požádat o příspěvek na péči.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.