Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Sociální a zdravotni pojištění

Autor Jitka Šmidlová
Předmět Sociální a zdravotni pojištění
Dotaz Dobrý den, jsem v PID II. stupeň. Od 1.3.2018 chci otevřít Keramické a floristické studio. Již jsem odevzdala Podnikatelský záměr ke schválení, kdy mi pracovní úřad poskytne dotaci na vybavení chráněného místa. Zajímalo by mě sociální a zdravotní pojištění u PID? Když jsem se byla ptát na Ossz bylo mi řečeno že platby budu platit jako každý jiný, je tomu tak? Děkuji s pozdravem Jitka Šmidlová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šmidlová,

příjemce ID musí platit stejné zálohy na sociální a zdravotní pojištění. Slevy lze uplatnit pouze při daňovém přiznání, a to jak na dani z příjmu, tak částečně na zdravotním pojištění. Zálohy jako takové musíte platit stejné.

 

S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji