Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

sobota

Autor michal
Předmět sobota
Dotaz dobry den chci se optati v nejmenovanem podniku ,kde delam naridili prac.sobotu pod pohruzkou .ze kdyz se nedostavim mohu dostat A nebo si tu sobotu nadelat.Jsem v castecnem inv.duchodu 2.stupne .Maji narok takto postupovat.dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Michale,

na tento dotaz je obtížné odpovědět, protože to může být například nařízená směna z důvodu odstranění nějakých závažných problémů zaměstnavatele a v takovém případě je zaměstnanec povinen takovou směnu odpracovat, ovšem, s tím, že tato smněna je zvláště honorovaná a nebo je za ní pracovní volno. V ostatních případcech práce přesčas může být pouze po dohodě zaměstnavatele se zaměstnancem.

S pozdravem Václav Krása