Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížení příspěvku

Autor Francová
Předmět snížení příspěvku
Dotaz Dobrý den pane Kráso chtěla bych poprosit o radu mám dceru 18 let(letos v červnu)končil nám příspěvek na péči tak jsme dali novou žádost a nestačím se divit.Ze 4 stupně závislosti jsme padli na 1 stupen stím,že úřednice co byla u nás na šetření stav mojí dceru nadhodnotila.Podávám odvolání,ale zajímalo by mě jestli se mám zaregistrovat na úřad práce u prvního stupně mi stát nebude platit sociální a ani zdravotní pojištění.Co dělat odvolání může trvat dlouho.děkuji za odpověd Francová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Francová,

doporučuji Vám se okamžitě přihlásit na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, a to hlavně kvůli zdravotnímu pojištění a aby Vám byla doba jednoho roku počítána do odpracované doby nároku na důchod.

S pozdravem Václav Krása